Best Price

Cena 28 lipiec 2019

od 144zł

Date picker
Pokój 1
Pokój 2
Pokój 3
Pokój 4
Pokój 5
Pokój 6
Pokój 7
Pokój 8
Pokój 9

Dodatkowe kryteriaMniej kryteriów
(Kod promocyjny, IATA)

REZERWUJ WCZEŚNIEJ I OSZCZĘDZAJ!

Dokonaj rezerwacji co najmniej 5 dni wcześniej i skorzystaj z 15% upustu.

> Więcej informacji

Pomysły na pobyt, weekend i wyjścia w Szczecin i jego okolicach

Hotel Campanile Szczecin to wspaniała baza wypadowa na północną Polskę i polskie plaże.

XIX-wieczny urbanistyczny układ Szczecina wzorowany jest na układzie paryskim, a charakterystyczną cechą jest duża ilość pięknych starych kamienic.

Warto odwiedzić dostojny Zamek Książąt Pomorskich, który pełni obecnie rolę centrum kulturalnego i politycznego. Mieści się tu Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, opera szczecińska i sala koncertowa (Sala Bogusława). Na Zamku można zawrzeć związek małżeński, bowiem ma tu swoją siedzibę Urząd Stanu Cywilnego. Ponadto znajduje się tu także kino "Zamek", teatr "Krypta" i dwie restauracje. Na Zamku odbywa się większość szczecińskich wystaw tymczasowych, a na dziedzińcu różnego typu imprezy kulturalne. Okazały budynek gotyckiego Czerwonego Ratusza w Szczecinie jest także warty obejrzenia ze względu na położenie na skarpie. Obecnie stanowi siedzibę wielu instytucji morskich.

Warto zajrzeć także do szczecińskiego oceanarium, gdzie zbudowano nowoczesne instalacje w imponujących akwariach z wieloma gatunkami morskich ryb i ssaków.

Ponadto proponowane są liczne trasy turystyczne po podziemnym Szczecinie, który został wybudowany przez Niemców w 1941 roku jako schron przeciwlotniczy dla cywilów. Korytarze znajdują się na głębokości 5 pięter i tworzą zawiłą sieć podobną do labiryntu.

Zamknij